fbpx

Korekcja powiek

Korekcja powiek - o zabiegu

korekcja powiekKorekcja powiek w chirurgii plastycznej polega na redukcji zwiotczałej i opadającej skóry powiek górnych i dolnych oraz na usunięciu nadmiaru tłuszczu. Zabiegi przynoszą spektakularny efekt odświeżenia wyglądu twarzy i poszerzają pole widzenia.

Przebieg zabiegu

Korekcja powiek górnych

Cięcie chirurgiczne wykonuje się około 5 mm nad brzegiem rzęsowym, w załamku powieki górnej. Późniejsza blizna jest niewidoczna, ponieważ umiejscowiona jest w naturalnym fałdzie powieki.

Korekcja powiek dolnych

Plastyka dolnej powieki wymaga nacięcia, które schowane jest tuż pod linią rzęs. Cięcie wykonuje się około 2 mm pod brzegiem rzęsowym. Jeżeli zabieg wymaga usunięcia tylko tkanki tłuszczowej, cięcie przeprowadzane jest od strony spojówki, nie pozostawiając w ten sposób blizn na skórze.

Zabiegi te wykonuje się zazwyczaj w znieczuleniu miejscowym.

Warto wiedzieć przed zabiegiem

BADANIA WYMAGANE DO ZABIEGU:

  • badanie czasu krwawienia i krzepnięcia krwi (układ krzepnięcia),
  • morfologia,
  • grupa krwi,
  • inne badania, zlecone indywidualnie przez lekarza podczas konsultacji.

PRZEBIEG REKONWALESCENCJI

Po zabiegu może wystąpić niewielki obrzęk powiek i podrażnienie spojówek, które mija po około 2 tygodniach. Na ranie zakłada się niewielki plasterek, który nie przeszkadza w widzeniu.
Po zabiegu zaleca się stosowanie zimnych okładów. Szwy usuwa się w 4-5 dobie po operacji. Po 7- 10 dniach pacjentki zwykle wracają do pracy.

Możliwe powikłania występują bardzo rzadko.

Należą do nich:

  • krwiak,
  • infekcja,
  • mniej lub bardziej estetyczna blizna.


Zabiegi plastyki powiek powinien wykonywać doświadczony operator, gdyż nie wolno dopuścić do nadmiernej redukcji zwiotczałej skóry, które może skutkować wywinięciem na zewnątrz brzegu rzęsowego powieki dolnej, co w przyszłości może doprowadzić do ciężkiego uszkodzenia gałki ocznej.

cookies

Ta strona korzysta z ciasteczek aby świadczyć usługi na najwyższym poziomie. Dalsze korzystanie ze strony oznacza, że zgadzasz się na ich użycie.