fbpx

Lifting twarzy

O zabiegu

Lifting twarzy jest najpopularniejszą metodą przywracania twarzy młodszego wyglądu.
Istotą zabiegu jest podciągnięcie zwiotczałych tkanek miękkich twarzy i redukcja nadmiaru zwiotczałej skóry. Zabieg poprawia wygląd twarzy i usuwa oznaki starzenia się całej twarzy lub wybranych okolic.

Lifting twarzy wykonujemy dwoma metodami:

  • poprzez zastosowanie nici liftingujących
  • interwencją chirurgiczną.
 
 

Nici liftingujące

Nici liftingujące stosuje się w przypadku opadających policzków, do liftingu środkowej części twarzy oraz przy opadającej żuchwie i brwiach. Zabiegi mogą być już wykonywane u pacjentów po 30 roku życia. Nici liftingujące wprowadza się do głębszych warstw tkanki łącznej, gdzie w miejscu zakotwiczenia powodują napięcie i naciągnięcie się skóry oraz naturalny przyrost tkanki łącznej – kolagenu. Nici liftingujące utrzymują się w tkance podskórnej od 12 do 15 miesięcy po zabiegu. Później ulegają rozpuszczeniu. Nici są biodegradowalne i posiadają znak jakości i bezpieczeństwa CE. Zabieg wykonywany jest w znieczuleniu miejscowym.
Największymi zaletami jest brak widocznych blizn oraz krótka rekonwalescencja.
Do przeciwwskazań stosowania nici liftingujących należą: stany zapalne skóry, choroby układu odpornościowego, zaburzenia krzepliwości krwi, zrosty i zwłóknienia na skórze oraz stosowanie kuracji antykoagulantami.

Metoda chirurgiczna

Metoda chirurgiczna jest bardziej inwazyjna ale przynosi długotrwały efekt. Polecana jest pacjentom ze znacznym zwiotczeniem skóry twarzy. Polega na wykonaniu nacięć chirurgicznych w obszarze owłosionej skóry skroniowej głowy, które schodzą w okolicę przed małżowiną uszną, a następnie pod płatkiem usznym zachodzą ku tyłowi.
Zabieg przeprowadza się w znieczuleniu ogólnym.
Czas przebywania w klinice po zabiegu wynosi zwykle 1 dobę.

Warto wiedzieć przed zabiegiem

BADANIA WYMAGANE DO ZABIEGU

  • badanie czasu krwawienia i krzepnięcia krwi (układ krzepnięcia)
  • morfologia
  • grupa krwi
  • inne badania, zlecone indywidualnie przez lekarza podczas konsultacji

PRZEBIEG REKONWALESCENCJI

Po zabiegu pacjentka nosi specjalną opaskę uciskową pod bródką, przechodzącą przez głowę. Należy unikać gryzienia twardych kęsów pokarmu przez cztery tygodnie. Szew w ranie jest samowchłanialny.

 MOŻLIWE POWIKŁANIA

  • krwiak w ranie
  • infekcja rany
  • przesunięcie implantu
cookies

Ta strona korzysta z ciasteczek aby świadczyć usługi na najwyższym poziomie. Dalsze korzystanie ze strony oznacza, że zgadzasz się na ich użycie.