fbpx

Implantacja piersi

Kilka słów o implantacji piersi

W chirurgi plastycznej najczęściej wykonywanym zabiegiem augmentacji jest implantacja piersi. Zabieg ten ma zastosowanie nie tylko w przypadku powiększania ale również liftingu, korekcji asymetrii oraz rekonstrukcji po mastektomii*.

 

Wbrew pozorom kreowanym przez ogólnoświatowe media, większość pacjentek decyduje się na dobór implantów dających efekt kształtem i wielkością zbliżony do naturalnego.

Dobór implantów

 

Rozwój technologii przyczynił się do powstawania co raz to trwalszych i bezpieczniejszych implantów. Obecnie renomowane marki implantów w swojej ofercie mają setki modeli charakteryzujących się różnymi wielkościami, kształtami, materiałami i powierzchniami.

 

Podczas doboru implantu kieruje się poniższymi parametrami implantów:

  • rodzaj wypełnienia: medyczny żel silikonowy lub roztwór soli fizjologicznej (w obu przypadkach pęknięcie implantu nie stanowi zagrożenia dla pacjentki)
  • pojemność
  • kształt: okrągłe lub anatomiczne
  • średnica (wielkość podstawy implantu)
  • projekcja (wysokość profilu)
  • rodzaj powierzchni: gładka lub teksturowana
 

Przed wykonaniem zabiegu konieczna jest indywidualna konsultacja z chirurgiem plastycznym. Podczas konsultacji wykonywane są dokładne pomiary i wypełniana jest specjalna karta pomiarowa. Chirurg w trakcie wyczerpującej rozmowy wraz z pacjentką dobiera indywidualnie dopasowany model implantów zgodnie z jej oczekiwaniami oraz możliwościami anatomicznymi.

 

W przypadku korekcji asymetrii dobierane są implanty o różnej wielkości, dzięki czemu przywrócona zostaje symetria.

UWAGA: W przypadku chęci powiększenia do bardzo dużego rozmiaru zazwyczaj konieczne jest wykonanie niejednego zabiegu z odpowiednim odstępem czasowym między zabiegami. Jest to spowodowane procesem powolnego rozciągania się skóry pod wpływem wypełnienia implantem.

 

W Alma-Medica wykonywane są również zabiegi augmentacji brody oraz łydek.

 

Osoby zainteresowane zabiegiem implantacji zapraszamy do kontaktu.

 

*W Alma-Medica nie wykonywane są zabiegi rekonstrukcji po mastektomii. Osobom zainteresowanym tym zabiegiem zalecamy wybór doświadczonego chirurga specjalizującego się w chirurgii rekonstrukcyjnej.

cookies

Ta strona korzysta z ciasteczek aby świadczyć usługi na najwyższym poziomie. Dalsze korzystanie ze strony oznacza, że zgadzasz się na ich użycie.