Bodyforming, czyli kształtowanie ciała

Udostępnij:

Bodyforming to modelowanie lub stylizacja sylwetki poprzez zabiegi kosmetyczne i treningi. Celem bodyformingu jest redukcja tkanki tłuszczowej i budowa mięśni.

Treningi i zabiegi

Zajęcia obejmują callanetics, pływanie, spacery, step aerobik lub jogging. Ważne jest, aby zrozumieć, że trening mięśni nie redukuje tkanki tłuszczowej tak bardzo, jak robią to treningi wytrzymałościowe. Im dłuższy trening, tym więcej zaangażowanych grup mięśniowych. Delikatny trening mięśni nie prowadzi do ich masywnego budowania, ale wzmacnia je poprzez wykonywanie wielu powtórzeń i trening z niskim oporem. Dla skutecznej redukcji tkanki tłuszczowej puls treningowy nie powinien być zbyt wysoki. Najbardziej efektywny trening to połączenie treningu wytrzymałościowego z gimnastycznym wzmocnieniem.

Niska intensywność bodyformingu

Bodyforming jest odpowiedni dla osób cierpiących na choroby układu krążenia lub otyłość. Zaleca się jednak, aby w celu ochrony stawów wykonywać ćwiczenia o niskim wpływie, takie jak chodzenie lub pływanie. Wskazane jest również, aby każdy, kto ma jakiekolwiek problemy zdrowotne, był monitorowany przez profesjonalnego doradcę. Trend bodyforming polega na kształtowaniu sylwetki poprzez kondycję. Nie chodzi tylko o utratę wagi, ale także o naprężenie mięśni - i uzyskanie idealnej formy pośladków, brzucha i nóg. Osiąga się to poprzez połączenie treningu siłowego i wytrzymałościowego. Liczne studia fitness oferują już kursy bodyformingu, w których elementy ruchowe z gimnastyki, aerobiku, pilatesu i jogi są połączone z odpowiednią muzyką. W ten sposób mięśnie są delikatnie wzmacniane bez przekształcania się w pakiet mięśniowy. Z dala od siłowni możesz wzbogacić swój trening sylwetkowy o jogging, pływanie, jazdę na rowerze lub łyżwach - to delikatne treningi, które pomagają spalić tkankę tłuszczową i zbudować mięśnie.

osoba z tkanką tłuszczową na brzuchu

Jak wygląda sesja bodyforming?

Program bodyforming zazwyczaj rozpoczyna się od ćwiczeń rozgrzewających, które przygotowują mięśnie do nadchodzącego treningu i chronią je przed kontuzjami. Następnie zaczyna się właściwy trening: przy kontrolowanych ruchach brzuch, nogi, pośladki i kręgosłup są tak ukierunkowane, aby wzmocnić mięśnie i poprawić sylwetkę. W razie potrzeby można również zastosować środki pomocnicze, takie jak gumki lub lekkie ciężarki, które zwiększają poziom trudności.

Zalety bodyformingu

Jest odpowiedni dla każdego, ponieważ trening może być indywidualnie dostosowany i stanowi prawdziwe wyzwanie zarówno dla początkujących, jak i zaawansowanych użytkowników. Bodyforming jest szczególnie odpowiedni dla tych, którzy chcą mieć wyraźne mięśnie, ale bez ich przerostu. Delikatne ćwiczenia eliminują obszary problemowe, ale jednocześnie zapewniają świetne efekty. Połączenie treningu siłowego i treningu wytrzymałościowego rozpuszcza tłuszcz i pobudza serce i krążenie. To pierwszy i jedyny nieinwazyjny zabieg modelowania sylwetki dla kobiet i mężczyzn, który jednocześnie buduje mięśnie i spala tkankę tłuszczową. Poza ćwiczeniami stosuje się też zabiegi, w których na przykład wykorzystuje się ple elektromagnetyczne. Te przenika przez skórę i działa na tkankę mięśniową i tłuszcz brzuszny. Energia wywołuje prawie 20000 skurczów mięśni na sesję, czego nie można osiągnąć na siłowni. Zabieg buduje mięśnie, wzmacnia je i spala tłuszcz bez długotrwałych ćwiczeń.

Warte uwagi

Usuwanie rozstępów – wszystko, co powinnaś...

Rozstępy to zmiany bliznowaciejące, które występują na różnych obszarach skóry: pośladkach, udach, brzuchu i klatce piersiowej, w wyniku których skóra z czasem traci jędrność i...

Nagłówek html

Lorem ipsum dolor sit amet consectetuer adi ising elit sed diam nonummy nibh euismodti ncidunt utlaoreet dolore magna aliquam er autem vel eum iriure dolor ind .