Peeling medyczny jest zabiegiem estetycznym, który wykonuje się po to, aby doprowadzić do intensywnego złuszczenia warstw naskórka po to, aby móc wywierać wpływ na skórę właściwą. Można go wykonywać wykorzystując w tym celu między innymi kwas TCA, kwas ferulowy, kwas salicylowy, kwas migdałowy, kwas mlekowy, kwas pirogronowy, a także z wykorzystaniem retinolu i fenolu.

Jakie problemy skórne może rozwiązać peeling medyczny?

Kosmetologia zna przynajmniej kilka rodzajów peelingu medycznego, warto więc pamiętać, że każdy z nich ma swoją specyfikę. W zależności od tego, na który się zdecydujemy możemy walczyć ze skutkami starzenia się skóry, z przebarwieniami, bliznami po trądziku oraz z łojotokiem. Peelingi chemiczne są również w stanie głęboko oczyszczać skórę, co okazuje się pomocne podczas toczenia walki z trądzikiem. Działanie takich peelingów jest wielokierunkowe, można je też powtarzać. Ich inwazyjność także nie jest duża, a wszystko to sprawia, że mamy do czynienia z wysoko cenioną metodą leczniczą. Peeling kwasem znajduje zastosowanie nie tylko w zabiegach polegających na powierzchniowym złuszczaniu skóry, ale i wówczas, gdy pojawia się konieczność złuszczania jej głębszych warstw. Peeling powierzchniowy stosowany jest przede wszystkim po to, aby poprawić napięcie skóry. Jest też metodą walki z trądzikiem pospolitym. Jeśli decydujemy się na głębokie złuszczanie, przeważnie robimy to dlatego, aby przekonać się o jego działaniu odmładzającym, mamy jednak do czynienia także z metodą pozwalająca na pozbycie się tak zwanych blizn zanikowych oraz ułatwiającą proces usuwania znamion.

peeling

Jak przebiega peeling medyczny?

Podczas zabiegu osoba odpowiadająca za jego przeprowadzenie aplikuje preparaty o różnym stężeniu, co przyczynia się do zwiększenia intensywności oddziaływania na skórę. Dobór stopni stężenia nie zawsze jest taki sam i uzależnia się go zarówno od rodzaju cery, jak i leczonych właśnie zaburzeń. W rezultacie mamy do czynienia nie tylko z działaniem złuszczającym, ale i z efektem rozjaśnienia skóry oraz ze znaczącą poprawą stopnia jej nawilżenia. Już po aplikacji kwas jest neutralizowany (nie jest to konieczne przy zastosowaniu najnowocześniejszych metod), osoba prowadząca zabieg nakłada też preparat charakteryzujący się właściwościami przeciwzapalnymi oraz nawilżającymi. Zabiegi z wykorzystaniem kwasów wykorzystuje się odrębnie, mogą być jednak stosowane także jako uzupełnienie zabiegu wypełniającego oraz mezoterapii.

Peeling medyczny – co po zabiegu?

W zależności od tego, jaki rodzaj peelingu został zastosowany, w trakcie zabiegu możemy mieć do czynienia ze słabszym lub silniejszym pieczeniem skóry. Kolejne godziny przyczyniają się do pojawienia się niewielkiego rumienia oraz uczucia mocnego napięcia skóry. Po upływie kilku dni dochodzi do procesu złuszczania się skóry, co jest procesem w pełni naturalnym. Jest to też czas, w którym nie zaleca się stosowania kosmetyków ścierających. Jeszcze przez kolejne trzy tygodnie dobrze jest unikać nadmiernej ekspozycji na promieniowanie słoneczne i stosować kosmetyki wyposażone w wysoki filtr.

Warte uwagi

Czym jest medycyna estetyczna?

Stosunkowo nowy kierunek w nauce - medycyna estetyczna - obejmuje dermatokosmetykę, chirurgię plastyczną, stomatologię estetyczną i flebologię. Medycyna estetyczna łączy w sobie wiele...

Nagłówek html

Lorem ipsum dolor sit amet consectetuer adi ising elit sed diam nonummy nibh euismodti ncidunt utlaoreet dolore magna aliquam er autem vel eum iriure dolor ind .