Trwałe usuwanie owłosienia – która metoda najskuteczniejsza

Udostępnij:

Depilacja to usunięcie części włosów znajdującej się nad skórą, a także mechaniczne usunięcie bez uszkodzenia mieszka włosowego.

Golenie

To najprostszy i najtańszy sposób usuwania owłosienia. Nie ma potrzeby chodzenia do salonu, umawiania się na wizytę, kontrolowania terminów zabiegów. Niestety włosy szybko rosną więc ten zabieg powinien być wykonywany raz na 1-3 dni.

Kremy do depilacji

Stosowanie kremu do depilacji jest jedną z najpopularniejszych metod usuwania owłosienia na ciele. To narzędzie jest łatwe do zastosowania, a efekt jest błyskawiczny. Krem można stosować do: depilacji całego ciała, okolic bikini, pach, depilacji twarzy, nóg czy ramion. Ponadto jest dobierany w zależności od rodzaju skóry: wrażliwa, sucha, normalna. Krem rozpuszcza włosy chemikaliami ze względu na wysoki poziom pH - wartość, która decyduje o ilości jonów wodoru w roztworze . Poziom pH różni się w różnych częściach ciała, dlatego produkt jest opracowywany w zależności od pożądanego wskaźnika w danym obszarze skóry. W przeciwieństwie do golenia ta metoda daje bardziej długotrwały efekt. Dodatkowo prawidłowo nałożony krem nie wysusza skóry. Dodatkowym atutem jest niska cena. Jest dość tanii, można go znaleźć w każdym sklepie kosmetycznym.

Depilacja woskiem

Właściwość wosku do delikatnego usuwania owłosienia na ciele została zauważona przez starożytnych Egipcjan. Depilacja w salonie znacznie różni się od depilacji paskami wosku, którą wiele osób wykonuje w domu. Jeśli ta ostatnia jest raczej bolesną procedurą, to woskowanie (tak nazywa się depilacja salonowa) jest znacznie delikatniejsze. Zamiast pasków papieru stosuje się paski tkaniny, które lepiej przylegają do skóry. Oprócz komfortu woskowanie ma inne zalety:

  • Radzi sobie z usuwaniem grubych i grubych włosów.
  • Zmiękczony wosk dobrze wychwytuje nawet krótkie (poniżej 5 mm) włosy.
  • Zabieg nadaje się do depilacji wrażliwych miejsc (okolice bikini, okolice górnej wargi, otoczki gruczołów sutkowych).

kobieta z odsłoniętą ogoloną pachą

Depilacja laserowa

Ta technika jest idealna dla kobiet, które mają trudności ze znalezieniem czasu na usunięcie włosów nawet raz w miesiącu. W przeciwieństwie do depilacji, gdzie mieszki włosowe są usuwane, po depilacji laserowej ulegają całkowitemu zniszczeniu i włosy już z nich nie wyrastają. Pod wpływem promieniowania niskopulsowego pigment melaniny, który stanowi znaczną część struktury pęcherzyka, nagrzewa się i pęka, całkowicie zapadając. Włosy pozbawione korzeni po chwili same wypadają z otworów. Efekt nie utrzyma się do końca życia, jak podają niektóre źródła, ale do pojawienia się anagenu (fazy aktywnego wzrostu włosów) na leczonym obszarze. Po serii zabiegów włosy przestają rosnąć. Do całkowitego zniszczenia mieszków włosowych potrzeba od 6 do 10 zabiegów.

Depilacja IPL

Kluczową różnicą między depilacją laserową a IPL jest rodzaj zastosowanego światła. IPL (technologia intensywnego światła impulsowego) to szerokopasmowe pulsacyjne źródło światła, w przeciwieństwie do lasera, który jest silną wiązką skoncentrowanego światła. W obu przypadkach światło oddziałuje na melaninę w mieszkach włosowych, dzięki czemu można uzyskać trwały efekt. Profesjonalna depilacja IPL działa bardziej selektywnie, przy czym bardzo duża energia działa bezpośrednio na mieszek włosowy, a nie na otaczającą skórę. Dlatego daje szybkie efekty i jest odpowiednia dla ciemniejszych odcieni skóry. Energia, częstotliwość i kolor włosów są decydującymi czynnikami decydującymi o skuteczności zabiegów, a źródło światła, czy to laser, czy intensywne światło pulsacyjne, odgrywa rolę drugorzędną.

Warte uwagi

Jak powiększa się i modeluje usta kwasem...

Kwas hialuronowy wykorzystywany jest dziś, między innymi, podczas wykonywania zabiegów pozwalających na modelowanie, powiększanie oraz wypełnianie ust. To skuteczna metoda pozwalająca na...

Nagłówek html

Lorem ipsum dolor sit amet consectetuer adi ising elit sed diam nonummy nibh euismodti ncidunt utlaoreet dolore magna aliquam er autem vel eum iriure dolor ind .