Laserowa redukcja włosów

Udostępnij:

Niechciane owłosienie jest problemem wielu osób. Jeśli przeszkadzają Ci niechciane włoski, warto porozmawiać o tym z dermatologiem. Wielu dermatologów oferuje leczenie niechcianego owłosienia. Jedną z opcji leczenia jest depilacja laserowa.

Depilacja laserowa zmniejsza ilość niechcianych włosów. Laser wysyła wiązki światła przez skórę. Ciepło światła laserowego jest pochłaniane przez kolor włosów. Ciepło to niszczy mieszek włosowy - obszar, w którym rosną włosy. Utrudnia to odrastanie włosów. Ponieważ włosy rosną cyklicznie, konieczne jest powtarzanie zabiegów, aby zniszczyć wszystkie mieszki włosowe.

Po każdym zabiegu można spodziewać się zmniejszenia wzrostu włosów o 10% do 25%. Przy powtarzaniu zabiegów możliwe jest zniszczenie około 80% włosów. Nowe włoski stają się jaśniejsze i delikatniejsze.

Depilacja laserowa może być stosowana na większości części ciała, w tym na:

  • Twarz
  • okolice bikini
  • Pachy
  • Plecy
  • Klatka piersiowa
  • Szyja
  • Ramiona
  • Ramiona
  • Nogi

Ilość włosów usuwanych podczas każdego zabiegu jest różna. Obszary o cieńszej skórze, takie jak pachy i okolice bikini, mogą wymagać mniejszej liczby zabiegów niż obszary o grubszej skórze. Plecy i podbródek to obszary o grubszej skórze.

Aby zredukować ilość włosów, należy wykonać kilka zabiegów. Zabiegi można powtarzać co cztery do ośmiu tygodni.

DLACZEGO WARTO ZGŁOSIĆ SIĘ DO DERMATOLOGA W CELU PRZEPROWADZENIA DEPILACJI LASEROWEJ?

Osoby, które rozważają przeprowadzenie depilacji laserowej, powinny skonsultować się z dermatologiem. Depilacja laserowa nie jest odpowiednia dla wszystkich.

Podczas konsultacji dermatolog zbada Twoją skórę i niechciane owłosienie. Dermatolog będzie zadawał pytania i zapozna się z historią choroby. Pamiętaj, aby powiedzieć dermatologowi o wszystkich lekach, które obecnie przyjmujesz i czy masz:

  • skłonność do powstawania blizn
  • kiedykolwiek miałeś keloid (rodzaj wypukłej blizny)
  • Miałeś opryszczkę lub opryszczkę narządów płciowych
  • Przyjmowałaś izotretynoinę (lek stosowany w leczeniu ciężkiego trądziku)

Niektóre stany chorobowe, takie jak zaburzenia równowagi hormonalnej i niektóre leki, mogą mieć wpływ na depilację laserową.

Tylko po przeprowadzeniu badania dermatolog może stwierdzić, czy depilacja laserowa jest odpowiednia dla pacjenta. Dzięki udoskonalonym laserom depilacja laserowa jest bezpieczna dla osób o ciemnej skórze, w tym Afroamerykanów, Azjatów, Latynosów i osób o mieszanej rasie. Siwe lub białe włosy nie mogą być skutecznie leczone. Również jasne włosy są trudne do leczenia. W przypadku jasnych włosów konieczne jest przeprowadzenie większej liczby zabiegów. Pożądany rezultat może nie zostać osiągnięty.

JAK MOGĘ PRZYGOTOWAĆ SKÓRĘ DO DEPILACJI LASEROWEJ?

Jeśli depilacja laserowa jest opcją, pacjent otrzyma instrukcje, których będzie przestrzegał przez kilka tygodni przed rozpoczęciem zabiegu. Aby zabieg laserowy był skuteczny, należy:

  • Codziennie przed wyjściem na zewnątrz nakładać krem z filtrem przeciwsłonecznym, który zapewnia ochronę przed promieniowaniem UVA/UVB i posiada filtr SPF30 lub wyższy.
  • Nie poddawać się zabiegowi
  • Zaprzestać stosowania depilacji bezsłonecznej
  • Zaprzestać usuwania zbędnego owłosienia w miejscu, które ma być poddane zabiegowi, na czas określony w instrukcji. Obejmuje to wyrywanie, woskowanie, nitkowanie lub elektrolizę na obszarze, który ma być poddany zabiegowi.
  • Przed zabiegiem należy zażyć leki, które zalecił dermatolog. Niektórzy pacjenci muszą przed zabiegiem zażyć lek przeciwwirusowy lub antybiotyk.

Pamiętaj, aby przestrzegać wszystkich zaleceń. Pomoże to w uzyskaniu najlepszych możliwych rezultatów. Pomoże to także zapobiec ewentualnym skutkom ubocznym. Jeśli dermatolog podejrzewa, że efekty uboczne mogą wystąpić z powodu nieprzestrzegania przez pacjenta zaleceń przed zabiegiem, leczenie może zostać opóźnione.

CZEGO MOGĘ SIĘ SPODZIEWAĆ W DNIU ZABIEGU?

Czas trwania zabiegu zależy od wielkości obszaru poddawanego zabiegowi. Zabieg na górnej wardze trwa kilka minut. Zabieg na dużej powierzchni, np. na plecach, może trwać ponad godzinę.

Przed przystąpieniem do zabiegu obszar, który ma zostać poddany zabiegowi, zostanie oczyszczony. W celu ochrony skóry może zostać nałożony żel. Wielu pacjentów twierdzi, że impulsy lasera są odczuwane jako ciepłe ukłucia lub pstryknięcie gumką o skórę. Może być również odczuwany chłodny strumień. Jest on stosowany w celu ochrony skóry przed ciepłem wytwarzanym przez laser.

Przed opuszczeniem gabinetu pacjent otrzymuje instrukcje dotyczące postępowania po zabiegu. Bardzo ważne jest, aby postępować zgodnie z tymi instrukcjami. Instrukcje te będą obejmować:

  • Chronić skórę przed słońcem przez kilka dni.
  • Nie korzystać z łóżek opalających i nie używać innych rodzajów opalania.

Postępowanie zgodnie z zaleceniami dermatologa znacznie zmniejsza ryzyko wystąpienia działań niepożądanych.

Po wyjściu z gabinetu możesz wrócić do codziennych czynności, które nie wymagają wysiłku fizycznego. Należy odczekać 24 godziny przed powrotem do pracy wymagającej wysiłku fizycznego, ćwiczeń fizycznych lub innej aktywności fizycznej.

CZY SĄ JAKIEŚ SKUTKI UBOCZNE DEPILACJI LASEROWEJ?

Pod opieką dermatologa ryzyko wystąpienia skutków ubocznych jest niewielkie. U wszystkich osób występuje pewien obrzęk i zaczerwienienie leczonej skóry. Jest to normalna reakcja, która ustępuje w ciągu jednego do dwóch dni. Aby zmniejszyć zaczerwienienie i obrzęk, dermatolog może zalecić okład z lodu, łagodny krem sterydowy lub lek przeciwhistaminowy.

Możliwym skutkiem ubocznym depilacji laserowej jest powstawanie pęcherzy. W takim przypadku na skórę można nałożyć krem z antybiotykiem, aż do zagojenia.

U niektórych osób obserwuje się tymczasowe rozjaśnienie lub przyciemnienie leczonej skóry. Laser może również trwale rozjaśnić lub przyciemnić tatuaż, usunąć piegi lub rozjaśnić pieprzyk znajdujący się na skórze w leczonym obszarze.

W rękach doświadczonych osób poważne efekty uboczne występują rzadko. Jeśli zabieg nie jest wykonywany lub nadzorowany przez dermatologa, poważne skutki uboczne, które mogą wystąpić, to oparzenia, blizny i trwała zmiana koloru skóry.

U wielu osób obserwuje się długotrwałe rezultaty. U niektórych osób dochodzi do trwałej redukcji owłosienia. Aby utrzymać niechciane owłosienie pod kontrolą, większość osób potrzebuje zabiegów podtrzymujących.

Warte uwagi

Usuwanie rozstępów – wszystko, co powinnaś...

Rozstępy to zmiany bliznowaciejące, które występują na różnych obszarach skóry: pośladkach, udach, brzuchu i klatce piersiowej, w wyniku których skóra z czasem traci jędrność i...

Nagłówek html

Lorem ipsum dolor sit amet consectetuer adi ising elit sed diam nonummy nibh euismodti ncidunt utlaoreet dolore magna aliquam er autem vel eum iriure dolor ind .