Kwas hialuronowy wykorzystywany jest dziś, między innymi, podczas wykonywania zabiegów pozwalających na modelowanie, powiększanie oraz wypełnianie ust. To skuteczna metoda pozwalająca na zniwelowanie asymetrii, spadku objętości, nadmiernej suchości ust oraz ich słabego kolorytu przy jednoczesnej utracie linii wargowej.
Zabieg wypełniania ust – wskazania
Modelowanie i powiększanie ust z wykorzystaniem kwasu hialuronowego to naturalny zabieg. Jest przy tym możliwy do zastosowania w odniesieniu do większości pacjentów. Pozwala na uzyskanie oczekiwanych efektów rozwiązując problem braku satysfakcji nie tylko z samego kształtu ust, ale również ich kolorytu oraz struktury. Niejednokrotnie mamy do czynienia z problemami, których źródła należy doszukiwać się w uwarunkowaniach genetycznych. Mamy w takim przypadku do czynienia zarówno z asymetria, jak i ze zbyt małą objętością. Na szczęście, medycyna estetyczna zna naturalne metody pozwalające na powiększanie ust. Innym czynnikiem, który sprawia, że kondycja ust nie jest satysfakcjonująca jest fotostarzenie się skóry. Może być ono spowodowane wiekiem, wpływ na nie mają jednak również określone czynniki zewnętrzne. Tu warto wspomnieć przede wszystkim o promieniowaniu słonecznym, choć niepożądane rezultaty mogą nieść za sobą także wahania temperatury, ekspozycja na wiatr przyczyniająca się do intensyfikacji produkcji wodnych rodników oraz osłabienie włókien kolagenowych. Po zastosowaniu kwasu hialuronowego usta ponownie stają się jędrne, zwraca przy tym uwagę ich znacznie wyraźniejszy, ujednolicony koloryt. Jeszcze inną przyczyną potrzeby modelowania ust są tak zwane zaburzenia nawilżania. Te można uznać za konsekwencję spadku poziomu kwasu hialuronowego, dość częstego zjawiska dającego o sobie znać w procesie starzenia. Usta stają się wówczas coraz bardziej przesuszone i zwiotczałe.
Wypełnianie ust kwasem hialuronowym
Celem zabiegu polegającego na wypełnianiu ust kwasem hialuronowym jest doprowadzenie do ich kompleksowej regeneracji, co przy tym warte podkreślenia, nawilżenie tkanek prowadzi również do regeneracji okolic ust. Sam zabieg nie należy do skomplikowanych, nie można jednak zapominać o wnikliwej kontroli medycznej. W profesjonalnych ośrodkach może na nią liczyć każdy pacjent i to właśnie ona ma kluczowe znaczenie dla decyzji o wykonaniu zabiegu. Podczas jego pierwszego etapu, w okolicach poddanych zabiegowi nakłada się specjalny preparat ze znieczuleniem. Może mieć on różne formy, przeważnie jednak przyjmuje postać specjalnego kremu. Jeśli pacjent zgłasza problem z obniżonym progiem bólowym, osoba odpowiedzialna za przeprowadzenie zabiegu może zdecydować się na środek silniejszy, zbliżony do tych, jakie obecnie są wykorzystywane w stomatologii. Sam zabieg przewiduje wstrzyknięcie w głąb naskórka w miejscu, które wymaga zmiany, specjalnego preparatu, w którego skład wchodzi kwas hialuronowy. Ma on plastyczną postać żelu, dzięki czemu idealnie sprawdza się w charakterze uzupełnienia miejsc, w których mieliśmy do czynienia ze zwiotczeniami oraz bruzdami.