Co to jest lifting twarzy?

Udostępnij:

Lifting twarzy to zabieg estetyczny mający na celu skorygowanie wyraźnych oznak zmian związanych z wiekiem. Pozwala usunąć zmarszczki, uelastycznić i rozjaśnić owal twarzy, pozbyć się nadmiaru luźnej skóry i tkanki tłuszczowej. W wyniku liftingu twarz wygląda młodziej średnio o 10 lat. Przy odpowiedniej opiece pooperacyjnej efekt utrzymuje się 15 lat lub dłużej. Zabieg można połączyć np. z blefaroplastyką - zabiegiem odmładzającym powieki, podczas którego usuwane są przepukliny tłuszczowe (worki) pod oczami, ciężkie fałdy górnych powiek, zmarszczki okolicy oczodołowej.

Kiedy poddać się liftingowi?

Teoretycznie lifting twarzy (lifting) można wykonać powyżej 30 roku życia, ale najczęściej wykonuje się go po ukończeniu 45 roku życia. Wszystko zależy od indywidualnych cech anatomicznych, predyspozycji genetycznych do wcześniejszego lub późniejszego starzenia skóry, pielęgnacji skóry, stylu życia, poziomu hormonów. Z biegiem lat u kobiet i mężczyzn procesy syntezy własnych włókien kolagenu i elastyny ulegają spowolnieniu, narasta niedobór kwasu hialuronowego, a one z kolei odpowiadają za młodość i koloryt skóry. Mięśnie i tkanka łączna również tracą elastyczność.

Kiedy można zrobić lifting? (wskazania estetyczne)

Przy opadaniu powieki twarzy, gdy kontur jest „rozmyty”, na policzkach tworzą się fałdy, skóra w okolicy brody, policzków, skroni, czoła jest wiotka i „wiotczeje”. Kiedy pojawiają się głębokie zmarszczki na czole, szyi, kościach policzkowych. Wraz z obniżeniem zewnętrznych kącików oczu oraz podczas obniżania kącików ust.

Nie ma określonych ograniczeń wiekowych dla zabiegów przeciwstarzeniowych, ale lifting twarzy można wykonać tylko wtedy, gdy istnieją wskazania estetyczne i nie ma przeciwwskazań ze względów zdrowotnych. Należy wziąć pod uwagę, że starzenie się skóry w różnych obszarach może wyrażać się w różnym stopniu. Czasami, aby osiągnąć najlepszy efekt, zalecamy pacjentom nie izolowany lifting twarzy, ale zintegrowane podejście do odmładzania. Na przykład, jeśli wraz z opadaniem twarzy u pacjenta występuje opadanie górnej wargi lub kącików ust, lepiej jest wykonać operację i odpowiednio pod znieczuleniem wykonać nie tylko okrągły lifting twarzy, ale także cheiloplastykę. W takim przypadku odmłodzenia twarzy zostanie wykonane w całości, a nie częściowo.

kobieta podczas zabiegu liftingu twarzy

Rodzaje liftingu

W klinice wykonuje się różne rodzaje zabiegów odmładzających twarzy:

  • Podnoszenie SMAS;
  • Podnoszenie MACS;
  • Połączony lifting;
  • Podnoszenie czołowo-skroniowe;
  • Lifting endoskopowy;
  • Lifting endotynowy.

Facelift SMAS, w przeciwieństwie do liftingu nici, polega na wytworzeniu głębszej warstwy mięśniowo-włóknistej znajdującej się pod skórą. To właśnie lifting SMAS polecany jest pacjentkom z widocznym opadaniem powieki twarzy. Lifting twarzy i szyi ( SMAS ) wykonywany jest w znieczuleniu ogólnym. Czas trwania operacji to 3-7 godzin.

Po zabiegu

Przed opuszczeniem kliniki na twarz nakładany jest specjalny bandaż, który zaleca się nosić przez 3-4 dni. Po liftingu możliwe są niewielkie siniaki, które znikają w ciągu 2 tygodni. Jednak niewielki obrzęk może być widoczny przez 3-4 miesiące. Kurs rekonwalescencji po operacji plastycznej dobierany jest indywidualnie przez chirurga plastycznego i kosmetologa.

Warte uwagi

Laserowa redukcja włosów

Niechciane owłosienie jest problemem wielu osób. Jeśli przeszkadzają Ci niechciane włoski, warto porozmawiać o tym z dermatologiem. Wielu dermatologów oferuje leczenie niechcianego owłosienia...

Nagłówek html

Lorem ipsum dolor sit amet consectetuer adi ising elit sed diam nonummy nibh euismodti ncidunt utlaoreet dolore magna aliquam er autem vel eum iriure dolor ind .