Mezoterapia - wszystko, co powinnaś wiedzieć, zanim wybierzesz się na zabieg

Udostępnij:

Mezoterapia to technika wprowadzania leków aktywnych za pomocą konwencjonalnego wstrzyknięcia pod skórę lub w głąb skóry, które są dobierane indywidualnie dla każdego pacjenta i zależą od celów samego zabiegu. Dziś mezoterapia jest z powodzeniem stosowana w odmładzaniu skóry, leczeniu trądziku, likwidacji miejscowych złogów tłuszczu, cellulitu.

Opis zabiegu

Mezoterapia jest bardzo prostym zabiegiem i nie wymaga dodatkowego przygotowania przed jej wykonaniem. Najpierw pacjent kładzie się na kanapie, a jego twarz jest w razie potrzeby oczyszczana z makijażu i leczona specjalnym preparatem antyseptycznym. Następnie lekarz zaczyna robić zastrzyki. Preparaty wstrzykuje się w okolice twarzy krótkimi i cienkimi atraumatycznymi igłami. Igły te nie nadają się do delikatnych obszarów twarzy.

Starzenie skóry

Mezoterapia ma za zadanie nie tylko zapobiegać starzeniu się skóry, ale także poprawiać jej napięcie i gęstość, napinać twarz i walczyć ze zmarszczkami. Jako substancje czynne stosuje się aminokwasy i witaminy, pierwiastki śladowe i kwas hialuronowy, a także preparaty kolagenowe i inne. Jeżeli zabieg mezoterapii wykonywany jest u pacjenta w podeszłym wieku, to w pierwszej kolejności usuwane są najgłębsze zmarszczki, a następnie cała powierzchnia, zarówno twarzy, jak i szyi. Mezoterapia nie daje szybkiego efektu likwidacji zmarszczek. Wynika to z faktu, że procesy rekonwalescencji w skórze pacjenta zachodzą stopniowo. Efekt zabiegu mezoterapii potrwa co najmniej miesiąc. W tym czasie procesy regeneracji skóry pacjenta osiągną szczyt i nastąpi odnowa komórek, ponieważ ten cykl trwa 28 dni.

zabieg mezoterapii

W walce z trądzikiem

Dzięki mezoterapii można zrezygnować z antybiotyków, bo preparaty wstrzykiwane pod skórę skutecznie i szybko łagodzą procesy zapalne. Tak więc w leczeniu trądziku skład zastrzyku leczniczego obejmuje zarówno witaminy, jak i środki antyseptyczne. Dodatkowo preparaty na bazie znanego kolagenu można stosować jako zastrzyki. Leki te tymczasowo wypełniają luki, nierówności skóry, które często są wynikiem trądziku. Kurs mezoterapii w leczeniu trądziku obejmuje 5-10 zabiegów z przerwą między nimi od 5 do 10 dni.

Efekty

Mezoterapia skutecznie usuwa szereg defektów estetycznych - suchość skóry, przebarwienia, drobne zmarszczki, trądzik, potrądzik, rozstępy, blizny, odwodnienie skóry. Zabiegi mogą być wykonywane dla kobiet i mężczyzn w każdym wieku, począwszy od 18 roku życia. Osiągnięty wynik utrzymuje się do 1,5 roku. Pacjenci regularnie poddawani zabiegom wspomagającym zauważają, że jakość skóry zmienia się na lepsze, a nawet produkty pielęgnacyjne nakładane są na nią w zupełnie inny sposób. Na przykład, jeśli wcześniej słoik kremu do codziennej pielęgnacji wystarczał na miesiąc, teraz 3-5, a nawet sześć miesięcy.

Główne zalety zabiegu:

  • Może być stosowany w każdym wieku;
  • Odpowiedni zarówno dla kobiet, jak i mężczyzn;
  • Skutecznie zwalcza zmarszczki i inne defekty estetyczne;
  • Wynik utrzymuje się do 1,5 roku;
  • Zdrowe koktajle są dobrze akceptowane przez skórę;
  • Ma niewielką liczbę przeciwwskazań;
  • Minimalny dyskomfort podczas zabiegu.

Wady mezoterapii:

  • Rezultat nie jest wieczny.
  • W rzadkich przypadkach możliwe są powikłania, takie jak zasinienie i obrzęk;
  • Istnieje ryzyko wystąpienia objawów alergii na leki.

Warte uwagi

Mezoterapia - wszystko, co powinnaś wiedzieć...

Mezoterapia to technika wprowadzania leków aktywnych za pomocą konwencjonalnego wstrzyknięcia pod skórę lub w głąb skóry, które są dobierane indywidualnie dla każdego pacjenta i zależą...

Nagłówek html

Lorem ipsum dolor sit amet consectetuer adi ising elit sed diam nonummy nibh euismodti ncidunt utlaoreet dolore magna aliquam er autem vel eum iriure dolor ind .