Mezoterapia - wszystko, co powinnaś wiedzieć, zanim wybierzesz się na zabieg

Udostępnij:

Mezoterapia to technika wprowadzania leków aktywnych za pomocą konwencjonalnego wstrzyknięcia pod skórę lub w głąb skóry, które są dobierane indywidualnie dla każdego pacjenta i zależą od celów samego zabiegu. Dziś mezoterapia jest z powodzeniem stosowana w odmładzaniu skóry, leczeniu trądziku, likwidacji miejscowych złogów tłuszczu, cellulitu.

Opis zabiegu

Mezoterapia jest bardzo prostym zabiegiem i nie wymaga dodatkowego przygotowania przed jej wykonaniem. Najpierw pacjent kładzie się na kanapie, a jego twarz jest w razie potrzeby oczyszczana z makijażu i leczona specjalnym preparatem antyseptycznym. Następnie lekarz zaczyna robić zastrzyki. Preparaty wstrzykuje się w okolice twarzy krótkimi i cienkimi atraumatycznymi igłami. Igły te nie nadają się do delikatnych obszarów twarzy.

Starzenie skóry

Mezoterapia ma za zadanie nie tylko zapobiegać starzeniu się skóry, ale także poprawiać jej napięcie i gęstość, napinać twarz i walczyć ze zmarszczkami. Jako substancje czynne stosuje się aminokwasy i witaminy, pierwiastki śladowe i kwas hialuronowy, a także preparaty kolagenowe i inne. Jeżeli zabieg mezoterapii wykonywany jest u pacjenta w podeszłym wieku, to w pierwszej kolejności usuwane są najgłębsze zmarszczki, a następnie cała powierzchnia, zarówno twarzy, jak i szyi. Mezoterapia nie daje szybkiego efektu likwidacji zmarszczek. Wynika to z faktu, że procesy rekonwalescencji w skórze pacjenta zachodzą stopniowo. Efekt zabiegu mezoterapii potrwa co najmniej miesiąc. W tym czasie procesy regeneracji skóry pacjenta osiągną szczyt i nastąpi odnowa komórek, ponieważ ten cykl trwa 28 dni.

zabieg mezoterapii

W walce z trądzikiem

Dzięki mezoterapii można zrezygnować z antybiotyków, bo preparaty wstrzykiwane pod skórę skutecznie i szybko łagodzą procesy zapalne. Tak więc w leczeniu trądziku skład zastrzyku leczniczego obejmuje zarówno witaminy, jak i środki antyseptyczne. Dodatkowo preparaty na bazie znanego kolagenu można stosować jako zastrzyki. Leki te tymczasowo wypełniają luki, nierówności skóry, które często są wynikiem trądziku. Kurs mezoterapii w leczeniu trądziku obejmuje 5-10 zabiegów z przerwą między nimi od 5 do 10 dni.

Efekty

Mezoterapia skutecznie usuwa szereg defektów estetycznych - suchość skóry, przebarwienia, drobne zmarszczki, trądzik, potrądzik, rozstępy, blizny, odwodnienie skóry. Zabiegi mogą być wykonywane dla kobiet i mężczyzn w każdym wieku, począwszy od 18 roku życia. Osiągnięty wynik utrzymuje się do 1,5 roku. Pacjenci regularnie poddawani zabiegom wspomagającym zauważają, że jakość skóry zmienia się na lepsze, a nawet produkty pielęgnacyjne nakładane są na nią w zupełnie inny sposób. Na przykład, jeśli wcześniej słoik kremu do codziennej pielęgnacji wystarczał na miesiąc, teraz 3-5, a nawet sześć miesięcy.

Główne zalety zabiegu:

  • Może być stosowany w każdym wieku;
  • Odpowiedni zarówno dla kobiet, jak i mężczyzn;
  • Skutecznie zwalcza zmarszczki i inne defekty estetyczne;
  • Wynik utrzymuje się do 1,5 roku;
  • Zdrowe koktajle są dobrze akceptowane przez skórę;
  • Ma niewielką liczbę przeciwwskazań;
  • Minimalny dyskomfort podczas zabiegu.

Wady mezoterapii:

  • Rezultat nie jest wieczny.
  • W rzadkich przypadkach możliwe są powikłania, takie jak zasinienie i obrzęk;
  • Istnieje ryzyko wystąpienia objawów alergii na leki.

Warte uwagi

Jak powiększa się i modeluje usta kwasem...

Kwas hialuronowy wykorzystywany jest dziś, między innymi, podczas wykonywania zabiegów pozwalających na modelowanie, powiększanie oraz wypełnianie ust. To skuteczna metoda pozwalająca na...

Nagłówek html

Lorem ipsum dolor sit amet consectetuer adi ising elit sed diam nonummy nibh euismodti ncidunt utlaoreet dolore magna aliquam er autem vel eum iriure dolor ind .