Niekiedy nawet najładniejszy tatuaż może nam się znudzić albo stać się źródłem problemów. W takim przypadku musimy go usunąć. Istnieje kilka metod usuwania niechcianego przebarwienia.

Chirurgiczne usuwanie tatuaży

Chirurgiczne usuwanie tatuaży jest zabiegiem głęboko inwazyjnym. Naskórek wyparowuje, a wytatuowany obszar zostaje usunięty (nie wszystkie, ale jedna warstwa na określonej głębokości). Tatuaż jest usuwany chirurgicznie bezboleśnie podczas jednej sesji, ale na jego miejscu pozostaje blizna. Z kolei peeling węglowy usuwa pigment z powierzchni i środkowych warstw skóry. Metoda nadaje się do małych tatuaży. Najczęściej zdejmują tatuaż. Na leczony obszar nakłada się specjalny żel. Wchłania się przez 5-15 minut. Cząsteczki środka są połączone pigmentem farby, związek jest podgrzewany laserem i niszczony. Pigment jest usuwany z górnej i środkowej warstwy, przez co tatuaż jest nierównomiernie blady, nie nadaje się do pielęgnacji dużych powierzchni.

Usuwania tatuaży o różnych wielkościach

Duże. Najlepszą opcją jest usuwanie laserem. Wybór modelu urządzenia laserowego zależy od koloru i głębi pigmentu. Mały. Usunięcie chirurgiczne. Stosowany jest laser lub elektrokoagulator - odparowują one warstwę skóry właściwej wraz z pigmentem. Główną wadą tej metody jest to, że w miejscu rysunku pozostaje blizna. Wygodne jest usuwanie makijażu permanentnego zmywaczem - specjalnym preparatem z kwasami. Kolorowy. Najbardziej efektywne i bezpieczne jest usuwanie laserem. Wśród laserów z kolorowymi wzorami najlepsza jest pikosekunda.

mężczyzna z tatuażami na klatce piersiowej i ramieniu

Usuwanie laserem

Pierwszym krokiem jest konsultacja z kosmetologiem oraz leczenie skóry roztworem antyseptycznym. Czas trwania zabiegu uzależniony jest od wielkości tatuażu. Usunięcie jednej strefy podczas tatuowania trwa średnio 10-30 minut. Średnie tatuaże to czas około 30-45 minut, duże tatuaże – czas zabiegu wynosi 1 godzinę lub dłużej. Po zabiegu kosmetyczka naświetla okolicę środkiem antyseptycznym i pantenolem i wypuszcza klientkę do domu. Laser emituje ultrakrótkie fale pulsacyjne o wysokim stężeniu. Pigment w tatuażu absorbuje te impulsy. Pigment rozpada się na małe cząsteczki. Są wchłaniane przez makrofagi - komórki układu odpornościowego organizmu. Makrofagi są uwalniane do układu limfatycznego, a następnie dostają się do krwiobiegu, do wątroby, gdzie są niszczone i wydalane przez nerki. To naturalny i nieszkodliwy dla organizmu proces, dzięki czemu organizm jest oczyszczany z bakterii i innych zbędnych dla organizmu substancji. Wybór lasera zależy od rodzaju skóry i tatuażu.

Koszt

Więcej sesji = większy koszt. Liczba sesji zależy od :

 • skali tatuażu. Im jest większy, tym dłużej zajmie jego usunięcie.
 • koloru tatuażu. Im ciemniejszy pigment, tym bardziej pochłania promieniowanie laserowe i jest szybciej usuwany. Kolor czerwony utrzymuje się dłużej. Najbardziej problematyczne odcienie to pomarańczowy, zielony i żółty.
 • jakości atramentu. Profesjonalny pigment jest łatwiejszy i szybszy do usunięcia niż tusz do rzęs i nieznane mieszanki.
 • od techniki tatuażu.
 • od świeżości aplikacji. Im starszy tatuaż, tym łatwiej go usunąć.

Przeciwskazania

 • Wiek do 18 lat;
 • Ciąża i laktacja;
 • Zwiększona wrażliwość na działanie lasera;
 • Wysokie ciśnienie krwi;
 • Picie alkoholu na kilka dni przed zabiegiem;
 • Choroby krwi;
 • Cukrzyca;
 • Choroby zakaźne (w tym ARI, ARVI, grypa).

Warte uwagi

Mezoterapia - wszystko, co powinnaś wiedzieć...

Mezoterapia to technika wprowadzania leków aktywnych za pomocą konwencjonalnego wstrzyknięcia pod skórę lub w głąb skóry, które są dobierane indywidualnie dla każdego pacjenta i zależą...

Nagłówek html

Lorem ipsum dolor sit amet consectetuer adi ising elit sed diam nonummy nibh euismodti ncidunt utlaoreet dolore magna aliquam er autem vel eum iriure dolor ind .