Niekiedy nawet najładniejszy tatuaż może nam się znudzić albo stać się źródłem problemów. W takim przypadku musimy go usunąć. Istnieje kilka metod usuwania niechcianego przebarwienia.

Chirurgiczne usuwanie tatuaży

Chirurgiczne usuwanie tatuaży jest zabiegiem głęboko inwazyjnym. Naskórek wyparowuje, a wytatuowany obszar zostaje usunięty (nie wszystkie, ale jedna warstwa na określonej głębokości). Tatuaż jest usuwany chirurgicznie bezboleśnie podczas jednej sesji, ale na jego miejscu pozostaje blizna. Z kolei peeling węglowy usuwa pigment z powierzchni i środkowych warstw skóry. Metoda nadaje się do małych tatuaży. Najczęściej zdejmują tatuaż. Na leczony obszar nakłada się specjalny żel. Wchłania się przez 5-15 minut. Cząsteczki środka są połączone pigmentem farby, związek jest podgrzewany laserem i niszczony. Pigment jest usuwany z górnej i środkowej warstwy, przez co tatuaż jest nierównomiernie blady, nie nadaje się do pielęgnacji dużych powierzchni.

Usuwania tatuaży o różnych wielkościach

Duże. Najlepszą opcją jest usuwanie laserem. Wybór modelu urządzenia laserowego zależy od koloru i głębi pigmentu. Mały. Usunięcie chirurgiczne. Stosowany jest laser lub elektrokoagulator - odparowują one warstwę skóry właściwej wraz z pigmentem. Główną wadą tej metody jest to, że w miejscu rysunku pozostaje blizna. Wygodne jest usuwanie makijażu permanentnego zmywaczem - specjalnym preparatem z kwasami. Kolorowy. Najbardziej efektywne i bezpieczne jest usuwanie laserem. Wśród laserów z kolorowymi wzorami najlepsza jest pikosekunda.

mężczyzna z tatuażami na klatce piersiowej i ramieniu

Usuwanie laserem

Pierwszym krokiem jest konsultacja z kosmetologiem oraz leczenie skóry roztworem antyseptycznym. Czas trwania zabiegu uzależniony jest od wielkości tatuażu. Usunięcie jednej strefy podczas tatuowania trwa średnio 10-30 minut. Średnie tatuaże to czas około 30-45 minut, duże tatuaże – czas zabiegu wynosi 1 godzinę lub dłużej. Po zabiegu kosmetyczka naświetla okolicę środkiem antyseptycznym i pantenolem i wypuszcza klientkę do domu. Laser emituje ultrakrótkie fale pulsacyjne o wysokim stężeniu. Pigment w tatuażu absorbuje te impulsy. Pigment rozpada się na małe cząsteczki. Są wchłaniane przez makrofagi - komórki układu odpornościowego organizmu. Makrofagi są uwalniane do układu limfatycznego, a następnie dostają się do krwiobiegu, do wątroby, gdzie są niszczone i wydalane przez nerki. To naturalny i nieszkodliwy dla organizmu proces, dzięki czemu organizm jest oczyszczany z bakterii i innych zbędnych dla organizmu substancji. Wybór lasera zależy od rodzaju skóry i tatuażu.

Koszt

Więcej sesji = większy koszt. Liczba sesji zależy od :

  • skali tatuażu. Im jest większy, tym dłużej zajmie jego usunięcie.
  • koloru tatuażu. Im ciemniejszy pigment, tym bardziej pochłania promieniowanie laserowe i jest szybciej usuwany. Kolor czerwony utrzymuje się dłużej. Najbardziej problematyczne odcienie to pomarańczowy, zielony i żółty.
  • jakości atramentu. Profesjonalny pigment jest łatwiejszy i szybszy do usunięcia niż tusz do rzęs i nieznane mieszanki.
  • od techniki tatuażu.
  • od świeżości aplikacji. Im starszy tatuaż, tym łatwiej go usunąć.

Przeciwskazania

  • Wiek do 18 lat;
  • Ciąża i laktacja;
  • Zwiększona wrażliwość na działanie lasera;
  • Wysokie ciśnienie krwi;
  • Picie alkoholu na kilka dni przed zabiegiem;
  • Choroby krwi;
  • Cukrzyca;
  • Choroby zakaźne (w tym ARI, ARVI, grypa).

Warte uwagi

Vitiligo

Vitiligo: Przegląd Vitiligo: Ta choroba skóry często występuje po obu stronach ciała, jak pokazano tutaj na kolanach. Vitiligo (vit-uh-lie-go) powoduje utratę koloru skóry. Pojawiają się...

Nagłówek html

Lorem ipsum dolor sit amet consectetuer adi ising elit sed diam nonummy nibh euismodti ncidunt utlaoreet dolore magna aliquam er autem vel eum iriure dolor ind .